PREDSTAVLJANJE ŠKOLE NA SINJSKOJ PIJACI

Autor: Nada Ratković, 8. 6. 2019.

Po prvi puta učenici i nastavnici naše škole su se predstavili široj javnosti i lokalnoj zajednici s područja grada Sinja i okolice na Sinjskoj pijaci, gdje su informirali zainteresirane učenike osmih razreda i njihove roditelje o programima rada i aktivnostima škole. Zahvaljujemo Gradu Sinju što nam je omogućio da na Trgu kralja Tomislava javno promoviramo rad Škole i prezentiramo aktivnosti i postignuća škole. Zahvaljujemo svima koji su posjetili naš štand sa željom da se osobno uključe u život i rad naše škole.

Dana 08. lipnja, od 9.00-12.00 na Trgu kralja Tomislava po prvi puta održana je javna i kulturna manifestacija "Predstavljanje škole na Sinjskoj pijaci" u cilju promoviranja rada škole široj javnosti, učenicima osmih razreda i njihovim roditeljima. Na informativnom štandu zainteresirani posjetioci su mogli dobiti korisne informacije o programima i aktivnostima naše škole na jednom mjestu. Vrijedni učenici i nastavnici su cijelo vrijeme bili na raspolaganju za sva pitanja zainteresiranim osnovcima o svemu što ih zanima prije upisa kako bi bili u mogućnosti donijeti kvalitetnu odluku o nastavku svog obrazovanja.

Učenici su na izložbenom stolu izložili svoje uratke. Na štandu su posjetioci mogli degustirati ukusnu slanu i slatku hranu i piće spravljeni od vrijednih ruku kuhara (2.KH) naše škole. Učenici su pokazali svoju kreativnost i maštovitost u smislu pripremanja hrane i izrade izložbenoga stola, stvarajući motiv i naviku za rad i stvaranjem pozitivne atmosfere.

Učenici ekonomisti (3.A) su osmislili i izradili potreban promidžbeni materijal, usmeno komunicirali sa posjetiteljima i snalazili se u neočekivanim situacijama i izravnim kontaktima razvijajući prezentacijske vještine, kreativnost, inovativnost i poduzetnički duh.

Učenici kozmetičari su prezentirali prirodne sapune sa eteričnim uljima i maslinovim uljem koje su sami izradili.

Cijela manifestacija je bila popraćena uz dobru glazbu.

Hvala svim nastavnicima i učenicima koji su svojim radom i trudom pomogli da dostojanstveno promoviramo strukovna zanimanja i našu strukovnu školu!

Zahvaljujemo Gradu Sinju što nam je omogućio da na Trgu kralja Tomislava javno promoviramo rad Škole i prezentiramo aktivnosti i postignuća naše škole.

Zahvaljujemo svima koji su posjetili naš štand sa željom da se osobno uključe u život i rad naše škole.

Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića Sinj / Dinka Šimunovića 14, HR-21230 Sinj / www.ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr / ured@ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr