Digital Learning Day

Autor: Nada Ratković, 27. 2. 2020.

Obilježavanju Digital Learning Day naša škola se pridružila dana 27. veljače 2020. Dan digitalnog učenja promovira uporabu digitalnih tehnologija u procesu učenja i pruža priliku svim nastavnicima i profesorima da istaknu svoje primjere izvrsne i inovativne nastavne prakse koja koristi digitalnu tehnologiju u procesu učenja. Digitalno učenje omogućava kvalitetniju nastavu, pristup interaktivnim materijalima, povratnu informaciju u realnom vremenu i mogućnost učenja neovisno o prostornim i vremenskim ograničenjima.

Naša škola se ove godine pridružila obilježavanju Dana digitalnog učenja (Digital Learning Day) koji se obilježavao 22. veljače 2018.

Inicijativa Digital Learning Day potekla je od strane američkog udruženja The Alliance for Excellent Education (All4Ed) još 2012. godine, a ideja začeta u SAD-u brzo se proširila svijetom.

Dan digitalnog učenja promovira uporabu digitalnih tehnologija u procesu učenja i pruža priliku svim obrazovnim institucijama, učiteljima, nastavnicima i profesorima da istaknu svoje primjere izvrsne i inovativne nastavne prakse koja koristi digitalnu tehnologiju u procesu učenja.

Izraz digitalno učenje označava bilo koju vrstu nastavne aktivnosti koja uključuje upotrebu digitalne tehnologije s ciljem da se podrži proces učenja kod učenika.

Digitalno učenje omogućava kvalitetniju nastavu, pristup interaktivnim materijalima, povratnu informaciju u realnom vremenu i mogućnost učenja neovisno o prostornim i vremenskim ograničenjima. Sve informacije o Danu digitalnog učenja mogu se pronaći na službenoj stranici digitallearningday.org.

Radionica: Green and digital

Profesori Nada Ratković i Željko Cvitković Đone su Dan digitalnog učenja obilježili radionicom Green and Digital sa učenicima 1.a razreda koji se obrazuju za zanimanje ekonomist, 27.02 2020. u računalnoj učionici.

Radionica je zabilježena na mapi događanja.

Učenici su bili vrlo aktivni na radionici. Ostvareni su ofgojno-obrazovni ishodi i očekivanja međupredmetnih tema, provedeno je vrednovanje naučenog i učeničko samovrednovanje.

Računalna učionica, 27.02.2020.

Inovativni pristup učenju, uporaba suvremene digitalne tehnologije i digitalno učenje omogućava kvalitetniju nastavu, pristup interaktivnim materijalima, povratnu informaciju u realnom vremenu i mogućnost učenja neovisno o prostornim i vremenskim ograničenjima.

Stvari se rade na drugačiji način

Veoma je dobro poznato da digitalne tehnologije znače da možemo podučavati i učiti drugačije nego prije, nudeći mogućnost učenicima pristup prilikama za učenje u vrijeme i na mjestu koje oni odaberu.

Sve informacije o Danu digitalnog učenja mogu se pronaći na službenoj stranici https://digitallearningday.org/

Link: https://youtu.be/XlDrl6BC6Uw

VESELIMO SE NOVOM DANU DIGITALNOG UČENJA U 2021.

Međunarodni događaj u školi pripremili, osmislili, organizirali i sudjelovali:

Željko Cvitković-Đone, prof. mentor i Nada Ratković, prof. mentor

Prilikom učenja svakako vodi računa o sigurnosti na internetu.

Infografika:

Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića Sinj / Dinka Šimunovića 14, HR-21230 Sinj / www.ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr / ured@ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr