Vjeronaučna olimpijada 2020.

Autor: Nada Ratković, 2. 3. 2020.

Dana, 2.ožujka 2020.  održalo se nadbiskupijsko natjecanje – Vjeronaučna olimpijada u OŠ Ivana Lovrića u Sinju. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Sveti Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi. Vinkovska karizma u Hrvatskoj.“Nakon dvije prethodne razine, školskog i međuškolskog natjecanja, na nadbiskupijskoj razini sudjelovalo je 20 osnovnoškolskih i 10 srednjoškolskih ekipa s područja Splitsko-makarske nadbiskupije. Budući da se radi o istoj Splitsko-dalmatinskoj županiji, na natjecanju je sudjelovalo i šest osnovnoškolskih i jedna srednjoškolska ekipa iz Hvarske biskupije.

Na početku natjecanja škola domaćin upriličila je prigodni kulturno-umjetnički program koji je započeo pjevanjem državne himne u izvedbi školskog zbora pod ravnanjem prof. Marije Župić, a potom su učenici predvodili prigodnu molitvu. U prvom dijelu programa nastupili su KUD Brnaze, KUD Sinj te Klapa Sinj, a prigodni igrokaz prema narodnoj priči „Čovik i žena“ izveli su učenici nižih razreda škole domaćina.

Natjecanje se sastojalo od tri dijela: pisanog testa, tombole i kviza „Tko želi biti Isusov milijunak?“. Prvom krugu natjecanja, pisanom ispitu znanja, učenici su pristupili pojedinačno, a kao grupa mogli su osvojiti maksimalno 60 bodova. Po završetku testa oko 150 sudionika okrijepilo se hranom i pićem te su pod vodstvom učitelja škole domaćina posjetili Muzej Sinjske alke i Svetište Gospe Sinjske. Za to vrijeme, članovi Povjerenstava i mentori ispravljali su njihove testove.

Među srednjoškolskim ekipama bile su i učenice naše škole, koje su se vrijedno pripremale za natjecanje s njihovom mentoricom profesoricon Helenom Balajić. Učenice 4.a razreda, Karla Munivrana, Veronika Norac-Kevo, Franciska Pupić-Bakrač i Magdalena Odrljin ostvarile su izuzetan  rezultat s osvojenim 4.mjestom u županiji s obzirom da su u dosadašnjoj praksi prvih 5 mjesta uvijek osvajale gimnazije.

Učenica Franciska Pupić-Bakrać se osobito istaklnula među svim natjecateljima sa najvećim brojem bodova u kategoriji pojedinačnog rješavanja testa. Za nagradu je osvojila knjigu Križni put oca i majke.

Predstojnik Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije don Josip Periš čestitao je pobjednicima i zahvalio vjeroučenicima, njihovim mentorima i članovima Povjerenstva. Posebno je zahvalio školi domaćinu i svim djelatnicima škole na izvrsnom programu, odličnoj organizaciji i gostoprimstvu svih sudionika vjeronaučne olimpijade. Svim ekipama podijelio je priznanja o sudjelovanju na natjecanju, a prvih pet ekipa nagrađeno je vrijednim darovima.

ČESTITAMO UČENICAMA I MENTORICI NA ODLIČNOM USPJEHU!

Vjeronaučna olimpijada 2020.

Autor: Nada Ratković, 2. 3. 2020.

ČESTITAMO UČENICAMA I MENTORICI NA ODLIČNOM USPJEHU!

Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića Sinj / Dinka Šimunovića 14, HR-21230 Sinj / www.ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr / ured@ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr