Međuškolski i međužupanijski projekt - “Povijesna, kulturna i ekonomska obilježja naše županije”

Autor: Nada Ratković, 4. 3. 2023.

Početkom listopada 2022. godine Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića pokrenula je novi međuškolski i međužupanijski projekt pod nazivom “Povijesna, kulturna i ekonomska obilježja naše županije” koji će se realizirati u školskoj godini 2022./2023. Nositeljica projekta u našoj školi je profesorica Nada Ratković, prof. mentor.

Cilj projekta je upoznati vršnjake iz srodnih strukovnih škola te im predstaviti povijesna, kulturna i ekonomska obilježja svoje županije. Ovim projektom želimo razvijati suradnju strukovnih škola na međužupanijskoj razini te jačati digitalne i strukovne kompetencije.

Nositelj projekta u našoj školi je profesorica Nada Ratković, prof. mentor.

Naši projektni partneri su: Komercijalno-trgovačka škola Split (nositelj projekta: Marija Istenić, prof. savjetnik i Ivana Čota, prof. mentor), Srednja škola Biograd na moru (nositelj projekta: Davorka Demo, prof. izvrsni savjetnik) i Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik (nositelj projekta: Anita Grbić, prof. savjetnik).

Učenici naše škole koji sudjeluju u projektu su učenici 2.a razreda koji se obrazuju za zanimanje ekonomist. Projekt je pokrenut u sklopu nastavnog predmeta "Društveno odgovorno poslovanje" kao sastavni dio školskog kurikuluma.

Surađujući na različitim aktivnostima učenici će se baviti gospodarskim temama i učiti o povijesnim, kulturnim i prije svega ekonomskim obilježjima svoga kraja.

Naglasak je na sljedećim aktivnostima:

• istraživanje i predstavljanje zanimljivosti svoga zavičaja s
  • povijesnog, kulturnog i gospodarskog stajališta
  •  rad na različitim ekonomskim temama
  • rad u grupama na povijesnim, kulturnim i gospodarskim
  • aktivnostima zajedničkim za sve škole sudionice
  •  otkrivanje, istraživanje ​​i stvaranje digitalnih materijala
  • dijeljenje iskustva i razmjena uradaka
  •  suradnja tijekom uzastopnih aktivnosti i video konferencija
  • tijekom kojih učenici mogu komunicirati, razmjenjivati iskustva i
  • svoje uratke,
  • izrada kviza znanja
  • rad učenika na zajedničkoj e-knjizi koristeći različite online alate

Suradnjom na projektu učenici će razmjenjivati iskustva s učenicima drugih strukovnih škola na međužupanijskoj razini, razvijati kritičko mišljenje, kreativnost, inovativnost, međusobnu komunikaciju, suradnju, timski rad i osjećaj odgovornosti.​

Učenici će razvijati i druge vještine poput medijskih, komunikacijskih, prezentacijskih, poduzetničkih, socijalnih i digitalnih što je i cilj projektne nastave. Učenici i nastavnici škola sudionica će se povezati, podijeliti iskustva i zajedno razvijati pozitivno radno okruženje. Imati će priliku otkrivati, istraživati ​​i stvarati digitalne materijale, dijeleći iskustva i razmjenjujući svoje uratke. Zajednički će učiti i provoditi planirane projektne
aktivnosti.

Dana 4. ožujka 2023. preko ZOOM aplikacije održan je zajednički sastanak na kojem su dogovarane daljne aktivnosti vezane za projekt, rokovi u kojima se aktivnosti trebaju odraditi, a dogovorili smo i sljedeći zoom sastanak s našim učenicima.

Radujemo se daljnjoj zajedničkoj suradnji.

Autor: Nada Ratković, prof. mentor

Autor: Nada Ratković, 4. 3. 2023.

Nositelj projekta u našoj školi je profesorica Nada Ratković, prof. mentor.

Naglasak je na sljedećim aktivnostima:

• istraživanje i predstavljanje zanimljivosti svoga zavičaja s
  • povijesnog, kulturnog i gospodarskog stajališta
  •  rad na različitim ekonomskim temama
  • rad u grupama na povijesnim, kulturnim i gospodarskim
  • aktivnostima zajedničkim za sve škole sudionice
  •  otkrivanje, istraživanje ​​i stvaranje digitalnih materijala
  • dijeljenje iskustva i razmjena uradaka
  •  suradnja tijekom uzastopnih aktivnosti i video konferencija
  • tijekom kojih učenici mogu komunicirati, razmjenjivati iskustva i
  • svoje uratke,
  • izrada kviza znanja
  • rad učenika na zajedničkoj e-knjizi koristeći različite online alate

aktivnosti.

Radujemo se daljnjoj zajedničkoj suradnji.

Autor: Nada Ratković, prof. mentor

« Svibanj 2024 »

Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića Sinj / Dinka Šimunovića 14, HR-21230 Sinj / www.ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr / ured@ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr