ADVENT U SINJU

Autor: Nada Ratković, 27. 12. 2018.

U sklopu manifestacije „Advent u Sinju“ u Galeriji Sikirica 20. prosinca je upriličena „Večer uspješnih učenika Grada Sinja“. U Galeriji Sikirica je vladao poseban ugođaj  jer među najuspješnijima su i učenice naše škole: Jelena Buljan, Anamarija Gojun, Matea Jenjić, Željka Pavlović i Leona Bogdan.

VEČER USPJEŠNIH UČENIKA GRADA SINJA

U sklopu manifestacije „Advent u Sinju“ u Galeriji Sikirica 20. prosinca je upriličena „Večer uspješnih učenika Grada Sinja“. Pred svojim mentorima, kolegama, obitelji i drugim građanima, svoje radove s kojima su postigli zapažene uspjehe i osvojili nagrade na državnim, međužupanijskim i županijskim natjecanjima u 2017./2018. godini predstavili su učenici osnovnih i srednjih škola s prebivalištem u Gradu Sinju.

Prezentaciji radova uspješnih učenika nazočila je i gradonačelnica Sinja Kristina Križanac.

‘Mi smo ponosan grad, svake godine sve više naših učenika prima nagrade iz raznih segmenata, iz glazbe, znanstvenih radova itd. Večeras smo im se bar na jedan način odužili za sve njihove uspjehe, lijepo je u vrijeme Adventa prezentirati sve ono što su napravili,"

"Želim im još jednom čestitati ispred Grada Sinja jer zaista su ponos našega grada i platforma za bolju budućnost’ kazala je gradonačelnica Kristina Križanac.

Piše Ferata

Učenice Jelena Buljan i Anamarija Gojun su se predstavile u kategoriji samostalni istraživački rad iz povijesti s temom „Rušenje Peruče“, pod mentorstvom profesora savjetnika Stjepana Markovića. Učenice su na istraživanju radile 4 mjeseca, od listopada do siječnja i osvojile 1. mjesto na županijskom natjecanju. Kroz istraživanje su razgovarale s više sudionika ratnih zbivanja.

Vrijedan uspjeh postigle su učenice Matea Jenjić, Željka Pavlović i Leona Bogdan, koje su na međužupanijskom natjecanju „Mladi poduzetnik“ osvojile 1. mjesto i na državnom natjecanju dostojanstveno predstavile Vježbeničku tvrtku ‘Alkaruša’, pod mentorstvom profesorice Nade Ratković. Kao rezultat pokazanog znanja, kreativnosti, inovativnosti i poduzetnosti učenice su pohvaljene za vizualni identitet tvrtke.

U galeriji Sikirica predstavili su svoj uradak i izložili promidžbene materijale tvrtke "Alkaruša" iskazavši vještine timskog rada i kreativnost. Učenicama je trebalo dosta truda i vremena kako bi uspjele sve napraviti i prezentirati. Zadovoljne su što je Grad prepoznao njihov uspjeh te ih nagradio i pozvao da sudjeluju u galeriji Sikirica u prezentaciji uspješnih učenika.

Prisutni mentori, obitelji, prijatelji i građani nisu krili svoje zadovoljstvo viđenim prezentacijama i ostvarenim uspjesima učenika našeg grada.

Zaista se ne treba bojati za budućnost "Grada i Škole" kada imamo ovako kreativne i vrijedne učenike i njihove mentore.

Čestitamo našim učenicima i kolegama.

ADVENT U SINJU

Autor: Nada Ratković, 27. 12. 2018.

VEČER USPJEŠNIH UČENIKA GRADA SINJA

Piše Ferata

Čestitamo našim učenicima i kolegama.

« Svibanj 2024 »

Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića Sinj / Dinka Šimunovića 14, HR-21230 Sinj / www.ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr / ured@ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr