Međužupanijsko natjecanje u disciplini Poduzetništvo

Autor: Nada Ratković, 23. 2. 2019.

Međužupanijsko natjecanje u disciplini Poduzetništvo održano je 21.2.2019. u Ekonomskoj školi Šibenik. Naš tim učenica 4.a razreda: Magdalena Budimir, Tea Roguljić i Iva Šušnjara uz mentoricu Nedjeljku Šourek osvojio je 4. mjesto. Čestitamo!

U četvrtak, 21. veljače 2018., u Ekonomskoj školi Šibenik održano je Međužupanijsko natjecanje iz Poduzetništva na  kojem su se natjecali učenici ekonomskih i komercijalnih škola s područja Šibensko-kninske, Zadarske i Splitsko-dalmatinske, županije.

Natjecali su se učenici škola: Ekonomska škola Šibenik, Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola Zadar, Ekonomsko-birotehnička škola Split, Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića Sinj, Komercijalno-trgovačka škola Split, Srednja škola Biograd na Moru, Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš.

Kako bi učenici kvalitetno započeli svoj poduzetnički uradak, ujutro po dolasku u 8.00 sati međusobno su se upoznali i družili uz doručak, a potom su uslijedile zadaće za svaki tim- „Izrada novog proizvoda zdrave prehrane“.

Zadatak timova je bio razraditi i predstaviti dobru poduzetničku ideju u području zdrave hrane na ekološkim načelima, koristeći svoju inovativnost, kreativnost i raznovrsnost u tehnikama i načinima prezentacije.

Nakon 2 sata efektivnog rada (Modul 2, 3 i 4), koje je kontroliralo organizacijsko povjerenstvo koje su činili profesori Ekonomske škole Šibenik, učenici, a i njihovi mentori zasluženo su se odmorili pola sata i uhvatili vremena za razmišljanje o korigiranju i dopuni određenih modula zadatka.

Nakon novih četiri sata efektivnog rada slijedio je završni dio izrade (Modul 5, 6 i 7)  zadatka i prezentacija poduzetničkog projekta natjecateljskih timova. Svaki tim je poduzetnički projekt predstavio pred prosudbenim povjerenstvom i postao bogatiji za još jedno stručno iskustvo.

Prosudbeno povjerenstvo je zaista imalo veoma težak zadatak. Svi učenici su bili originalni, kreativni, inovativni, samouvjereni u svom poduzetničkom projektu i u ulozi uspješnog poduzetnika.

Najbolji poduzetnički projekt izradio je tim Komercijalno-trgovačke škole iz Splita koji je svojim rezultatom izborio plasman na državno natjecanje Worldskills Croatia koji će se održati od 26. do 28. ožujka 2018. na Zagrebačkom velesajmu. Čestitamo na pobjedi.

Čestitamo našim vrijednim učenicama!

Međužupanijsko natjecanje u disciplini Poduzetništvo

Autor: Nada Ratković, 23. 2. 2019.

Čestitamo našim vrijednim učenicama!

« Svibanj 2024 »

Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića Sinj / Dinka Šimunovića 14, HR-21230 Sinj / www.ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr / ured@ss-strukovna-banajosipajelacica-sinj.skole.hr